new year’s resolution list

Yazar: enes koc Kategori: Genel

Merhaba,

İlk defa önümüzdeki yıl için new year’s resolution list oluşturmaya karar verdim.

Bu kararımda, blog yazarı Alhet Alpat’tan esinlenip popüler silikon vadisi yöneticilerinden gaz aldım.Beni motive etsin diye de sizlerle paylaşmak istedim.

 

 1. 2 ayda teknik kitap hariç bir kitap okumak. Bu konuda başarısız olduğumdan süreyi uzun tuttum. Güncelleme Nisan: Sadece 1 kitap okuyabildim. Kitap önerisi almam gerek.Güncelleme Eylül: 2 kitap var yıl sonuna kadar bitirmem gereken.
 2. Kur’an-ı Kerim’in  mealini bitirmek. Güncelleme Nisan: Fena gitmiyor. Güncelleme Eylül : Bu aralar duraksadım, hızlan .
 3. Nasipse bir bebek bekliyoruz. İyi bir ebeveyn olmak için bebek kitapları okumak. Limit koymadım , hoşuma giderse belirleyebilirim.Güncelleme Nisan: Tek bir kitap yetti. Buna daha fazla zaman ayırmayacağım. Güncelleme Eylül: Bebeğimiz doğdu. Bu bahsi kapatıyorum. Yaşa ve gör.
 4. 6 ayda bir yurtdışına gitmek. Hiç gitmediğim şehirlere önceliklik verilecek. Güncelleme Nisan: Las Vegas ve Sanfrancisco seyahati . Görev başarılı.
 5. 2 ayda bir şehir dışına çıkmak. Güncelleme Nisan: Çok iddialı olmuş. Hele bebek gelince imkansız olur. Güncelleme  Eylül: Memleketleri de şehir dışı sayarsam anca olur .
 6. İngilizce konusunu günlük hayatıma daha çok dahil etmek. Güncelleme Nisan: Yavaş yavaş ısınıyorum. Güncelleme Eylül : Kanayan yaram benim.
 7. Bu site üzerinden paylaşımlarımı bayağıdır ihmal ettim. En kötü 2 hafta da bir paylaşımda bulunmak.Güncelleme Nisan:Bu konuya eğilmem gerek. Güncelleme Eylül : Diğer kanayan yaram. Bu aralar fazla amelelik yapıyorum. Paylaşmaya değer araştırmalara vaktim yok.
 8. Ayda bir play station oyun tamamlamak. Fazla fuzuli bir iş.Umarım tam anlamıyla başarılı olmam.Güncelleme Nisan: Umduğum başıma geldi. Bu aralar oyun havasında değilim. Güncelleme Eylül : Sanal oyunlara gerek kalmadı. Bebek en güzel oyuncak  :) .
 9. En az bir kişiye aylık burs vermek.Güncelleme Nisan: Sanırım yeni okul döneminde gerçekleştirebileceğim. Güncelleme Eylül: Başarılı tamamlandı.
 10. Jython ile operasyonel işlemlerim için bir otomasyon scripti hazırlamak. Güncelleme Nisan: İşler yoğunlaştı yoksa iyi gidiyordu. Güncelleme Eylül : Yoğunluktan 2017 de ancak bakabileceğim gözüküyor.
 11. Ara ara zaafım olduğu konularda challenge yapmak. Birkaç kere denedim sanırım bu konuda başarılıyım.Güncelleme Nisan: hiç yapamadım. Ama sosyal medya challenge’ı yapmam gerek.

Şimdilik bu kadar. Aklıma gelenler olursa eklerim. Bu sayfada 3 ayda 1 durum raporu yazacağım.

 

Yorum (comment) (0)